Minderde Sincan Rüzgarı Esiyor

0
1565
Minderde Sincan Rüzgarı Esiyor

Minderde Sincan Rüzgarı Esiyor

Sincanlı güreşçiler madalyaya doymuyor. Katıldıkları her turnuvada kürsüye çıkan Sincan Belediyespor Güreşçileri, Okullar Arası Güreş Müsabakasından da elleri dolu döndü. Sincan’ı minder de büyük bir başarı ile temsil eden sporcuların hedefi ise Türkiye Şampiyonası…

 

Sincan Belediyespor Güreşçileri fırtına gibi esmeye devam ediyor. Katıldıkları her turnuvada Sincan’ı en iyi şekilde temsil eden güreşçiler 13-14 yaş Okullar Arası Güreş Müsabakasından da 5 madalya ile döndü. Ankara Yaşar Doğu Spor Salonunda düzenlenen turnuvada da sırtı yere gelmeyen yetenekli güreşçiler iddialarını bir kez daha gözler önüne serdi. 35 kiloda Emre Kalas, 37 kiloda Salih Karadurak ve 66 kiloda Oğuzhan Çınar 2.ci olurken 42 kiloda Samet Şahin ve 47 kiloda Osman Can Soylu 3.cü oldu. 3 gümüş 2 bronz madalya alan güreşçiler 5 madalya ile Sincan’ı gururlandırdı.

Minderde Sincan Rüzgarı Esiyor

Güreşin, kültürümüzün bir parçası olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Ata sporumuzu nesilden nesle aktarmak bizim görevimiz… Gençlerimizin güreşe olan ilgi ve sevgisi bizi çok memnun ediyor. Güreş takımımızı aldıkları başarıdan dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Minderde Sincan Rüzgarı Esiyor

YORUM YOK

CEVAP VER