Sincan Belediyesi Engelliler Gününde Engellileri Yalnız Bırakmadı

0
652
Sincan Belediyesi Engelliler Gününde Engellileri Yalnız Bırakmadı

Sincan Belediyesi Engelliler Gününde Engellileri Yalnız Bırakmadı

Sincan Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engellileri unutmadı. Engelli ve aileleriyle bir araya gelen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, onlarla tek tek ilgilendi. Engellilerin isteklerini dinleyen Başkan Tuna, engelli ve yakınlarının büyük ilgisi ile karşılaştı. Vatandaşlara seslenen Tuna, “Hepimiz engelli adayıyız duyarlı olalım” çağrısı yaptı.

 Sincan Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelliler ve ailelerini yalnız bırakmadı. Tüm engellileri ve ailelerini Sincan Kültür Evinde bir araya getiren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, engellilerle tek tek ilgilendi. Her zaman, her platformda öncelik tanınan engelliler, bu özel günde de unutulmamış olmanın mutluluğunu yaşadı. Tümözder, Sincan Ortopedik Özürlüler ve Aileleri Dayanışma Derneği, Görme Özürlüler Derneği ve Sincan İşitme Engelliler Dayanışma Derneği üyeleri ve yakınlarının katıldığı programda, şiirler okundu gösteriler yapıldı. Sincan Belediyesi ve Sincan Halk Eğitim Merkezi engelli kursiyerlerinin hazırladığı Duyum Sesimi ritim grubunun mesajlarının damga vurduğu programda engelliler; “Biz de varız bizleri görebiliyor musunuz?” diye sordu.

 Programa; Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz, Ak Parti Sincan ilçe Başkanı Fatih Omaç, Belediye Meclis Üyeleri, Engelli dernekleri yetkilileri, engelliler ve yakınları katıldı.

 Sincan Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı programda Başkan Tuna; “Her birimiz aslında potansiyel engelli adayıyız. Bir dakika sonrasını hesap edemeyiz, bu yüzden herkes her an engelli olacakmış gibi düşünmeli ve engelli vatandaşlarımızın hak ve hukukuna azami derecede saygı göstermelidir.” dedi.Sincan Belediyesi Engelliler Gününde Engellileri Yalnız Bırakmadı

 “SESİMİ DUYAN VAR MI?”

 Engeli ve engelli ailelerinin bir araya geldiği programa, engellilerin ritim grubu damgasını vurdu. Seslerini ellerine müzik aletlerini alan engelliler, “Bende Varım” dedi. Sessiz çığlıklarının duyulmasını isteyen engelsiz yürekler, “ Sesimi Duyan Var mı?” diye sordu. Verdikleri mesajlarla da herkesi duygulandıran ve düşündüren engelliler, hayata umut dolu bakışları ve riyasız gülümsemeleri ile herkese hayat dersi verdi.

 Belediye olarak her zaman engellileri ve onların ihtiyaçlarını öncelik vererek projelerine yön verdiklerini söyleyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “ Engellilerimize daha iyi bir yaşam alanı oluşturmak için çalışıyoruz. Başta Hükümetimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar bu konuda çok önemli çalışmalara imza atıyor. Bir ülkenin gelişmişlik seviyesi, içinde yaşayanların mutluluğu ve huzuru ile ölçülüyor. Son 10 yılda büyük bir ivme kaydeden ülkemiz, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Tabi ki bunlar yeterli mi değil. İnşallah hep beraber el ele daha iyisini daha güzelini yapmak için çalışacağız. Daha güzel yarınlar için el ele verelim.” dedi.Sincan Belediyesi Engelliler Gününde Engellileri Yalnız Bırakmadı

 

Sincan Belediyesi’nin açtığı meslek edindirme kurslarına katılan engelli kursiyerlerin yaptıkları gösteri de büyük beğeni topladı. Şiirlerin okunduğu, konuşmaların yapıldığı programdan engelliler hatırlanmanın verdiği mutlulukla ayrıldı. Görme engelli halk ozanı Aşık Behram’ın şiir dinletisi konukları duygulandırırken, “İnsanın yüreği engelli olmadıktan sonra her türlü sorunu aşar, yeter ki kalp gözüyle bakmasını bilelim.” sözleri programa katılanların ortak mesajı oldu.

Sincan Kültür Evi’nde düzenlenen programda buluşan engelliler ve aileleri Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya desteklerini hiçbir zaman esirgemedikleri için teşekkür etti.Sincan Belediyesi Engelliler Gününde Engellileri Yalnız Bırakmadı

YORUM YOK

CEVAP VER