Sincan Belediyesi, Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

0
672
Sincan Belediyesi, Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Sincan Belediyesi, Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

24 Kasım Öğretmenler Günü Sincan’da coşkuyla kutlandı. İlçedeki okullarda öğrenciler, öğretmenleri için hazırladıkları gösterileri sunarken Sincan Belediyesi de öğretmenlerle yemekte bir araya geldi. Öğretmenlerin kıymetine vurgu yapılan programda eğitimin ve eğitimcinin önemi anlatıldı. Öğretmenlik görevinin kutsal olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

Sincan’da 24 Kasım Öğretmenler Günü bir dizi etkinlikle kutladı. İlk tören, Lale Meydanı Lale Konferans Salonunda gerçekleşti. Öğrenciler, öğretmenleri için şiirler okudu, gösteriler yaptı. Sincan Belediyesi de eğitim neferlerini unutmadı. Sincan Kültür Evinde ilçedeki eğitimciler için yemek düzenleyen Belediye, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

 Programa; Sincan Kaymakamı Salim Demir, Sincan Belediye Başkanı Doç. Doktor Mustafa Tuna, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz, İlçe Müftüsü Osman Şener ve öğretmenler katıldı.

 Öğretmenlik görevinin kutsallığına vurgu yapan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Gelecek nesillere yön veren eğitimcilerimiz gerçekten bizim için çok kıymetlidir. Gece demeden gündüz demeden çalışan hafta sonları bile daha iyi bir eğitim için çabalayan değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bizde yerel yönetimler olarak bu çaba ve emeğe elimizden gelen desteği vermeye gayret ediyoruz. Eşit ve adil bir şekilde ilçemizdeki okullarımıza destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.” dedi.

 ÖĞRETMENLERE SAYGI

 24 Kasım Öğretmenler Günü Sincan’ın dört bir köşesinde coşku ile kutlandı. Okullarda ve meydanlarla eğitimcilere saygı mesajı verildi.

 Dünyanın her yerinde en saygı duyulan mesleğin öğretmenlik olduğunu dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz, “Bulundukları yerlerin aydınlığını sağlayan, ışık kaynağı ve bilgi yüküdür öğretmenlerimiz. Eğitimcilerimizin çalışmaları sayesinde Sincan, Ankara çapında örnek faaliyetler gösteren bir ilçe konumuna geldi. Eğitime destek veren herkese ve bizleri bu özel günde bir araya getiren Sincan Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya çok teşekkür ediyorum. Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.” dedi.

 Program, Sincan Müftüsü Osman Şener’in dualarıyla son buldu.

YORUM YOK

CEVAP VER