Sincan Madde Bağımlılığına Karşı Bilinçleniyor

0
1117
Sincan Madde Bağımlılığına Karşı Bilinçleniyor.

Sincan Madde Bağımlılığına Karşı Bilinçleniyor.

Sincan Belediyesi, madde bağımlılığına karşı bilgilendirici programlarına devam ediyor. İlçenin dört bir yanında söyleşiler düzenleyen belediye, Lale Konferans Salonu’nda madde bağımlılığı hakkında yeni bir seminer daha verdi. Doç. Dr. Sinan Canan’ın uzmanlığında gerçekleştirilen seminerde, maddenin zararlarına ve madde bağımlısı gençlerin yaşadığı sorunlara değinildi.

Sincan Madde Bağımlılığına Karşı Bilinçleniyor.

Sincan Belediyesi, madde bağımlılığına karşı mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Gençlere ve ailelerine madde bağımlılığına karşı bilgilendirici konferanslar düzenleyen belediye, madde bağımlılığının öğrenmeye etkisi konulu seminer düzenledi. Konuşmacı olarak Doç. Dr. Sinan Canan’ın katıldığı seminerde, vatandaşlara bağımlılığa karşı vücudun nasıl tepki verdiğini, öğrenme üzerinde oluşan olumsuzlukları ve kurtuluş yollarını anlatıldı. Genç beyinleri korumanın önemine vurgu yapan uzman, bir anlık yenilginin tüm öğrenme hayatına etki edeceğini söyledi.

Madde bağımlılığına karşı mücadelesini sürdüren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Gençlerimizi madde bağımlılığına karşı korumaya kararlıyız. Belediye olarak, vatandaşlarımızı bilgilendirici her türlü programı düzenlemeye çalışıyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın da desteği ile gençlerimizi yarınlarımızı bu illetten kurtaracağız.” dedi.

KARARLI OLUN

Sincan Madde Bağımlılığına Karşı Bilinçleniyor.

Lale Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Doç. Dr. Sinan Canan,  beynin ve vücudun bağımlılığa nasıl tepki verdiğini, bağımlı kişinin neler yapabileceğini anlattı. Canan, bağımlı kişinin bir anda kurtuluşunun mümkün olmadığına da dikkat çekti. İlaç tedavisinin kişinin kurtulmasına sadece yardımcı olabileceğini söyleyen Canan, “Esas kurtuluş, kişide irade ve kararlılık gerektirir. Beyninize kurtulmayı öğretin.” dedi. Madde kullanımının gençler arasında özendirici bir şekilde yayıldığına işaret eden Doç. Dr. Sinan Canan, genç beyinleri bu konuda dikkatli olmaya çağırdı.

YORUM YOK

CEVAP VER